Filtre Kahve kişinin damak zevkine uygun olarak demlenebilir. Yoğun kıvamı ve acımsı lezzetinden dolayı espresso’yu sevmiyor olabilirsiniz, ya da suda çözünebilen hazır kahvelerin lezzetini de yetersiz buluyor olabilirsiniz. Farklı demleme ekipmanları sayesinde farklı demleme yöntemleri ile kendi damak zevkinize ve ağız tadınıza göre bekleme sürelerinde, öğütülmüş kahve gramajlarında oynama yaparak kendinize özgü bir demleme yöntemi geliştirebilir ve bunu sürdürebilirsiniz.

Sağlıklıdır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, filtre kahvenin bilimsel olarak açıklanmış vücuda sayısız yararı bulunmaktadır. Fizyolojik faydalarının yanı sıra psikolojik faydaları da gözlemlenmiştir. Yoğun veya stresli olduğunuzda filtre kahve demleyerek ya da satın alarak kendinize biraz vakit ayırabilir, kendinizi stres kaynaklarından uzaklaştırabilirsiniz.

Hızlı ve Pratiktir.

Uygun ekipmanlara ve ağız tadınıza uygun kahve çekirdeğine sahip olduğunuz taktirde kahveyi demlemek ortalama 5 ile 7 dakika arasında bir zamanınızı alacaktır. Yapmanız gereken tek şey, 90-95 derece sıcaklığına gelene kadar suyu ısıtmak, içeceğiniz kahve çekirdeğine karar vermek ve uygun demleme yönteminin süreçlerini uygulamak.

Doğaldır.

Birinci nesil kahveler gibi içerisinde kimyasal bileşenler bulunmamaktadır. Doğada yetişen kahve bitkisinin çekirdeklerinin kavurulmasıyla ortaya çıkan kahve çekirdekleri son derece doğal ve organiktir.